نحوه حفظ رابطه عاشقانه!

نویسنده :وبلاگ
تاریخ:یکشنبه 24 اردیبهشت 1396-08:53 ق.ظمفیدستان:

برای حفظ رابطه عاشقانه لازم است حتی به چیزهای کوچک مانند استفاده از کلمات محبت‌آمیز، دادن هدایای کوچک و نوشتن یادداشت‌های عاشقانه اهمیت داد.

حفظ رابطه عاشقانه از شروع آن سخت‌تر و با اهمیت‌تر است. خیلی از زوج‌ها با عشق ازدواج می‌کنند اما پس از مدتی آتش عشقشان سرد شده و آن احساس اولیه به خاکستری سرد مبرل می‌شود. اما آیا می‌توان مانع این اتفاق شد؟ نادر ابراهیم درجایی از کتاب “یک عاشقانه آرام” می‌نویسد: عاشق، روزها و شب‌های هفته و ماه و سال را به حال خویش رها نمی‌کند. عاشق، شبیه نمی‌سازد. عاشق، دمادم، چیزی را نو می‌کند؛ چیزی حتی بسیار بسیار کوچک را…

چگونه همسران رابطه عاشقانه خود را حفظ کنند؟

۱- دوست داشتن خود را ابراز کنید

درست است که عمل کردن بهتر از حرف زدن است اما گاهی‌اوقات کلمات و حرف‌ها تاثیر به‌مراتب بیشتر نسبت به اعمال دارند. هرازگاهی احساساتتان را به صورت کلامی نشان دهید. یک “دوستت دارم” ساده می‌تواند احساسی عالی در همسرتان ایجاد کند و باعث می‌شود او احساس دوست‌ داشته شدن و امنیت کند.

از فرصت‌ها برای دادن هدایای مادی استفاده کنید. یک کتاب خوب، یک دسر خوشمزه، یک تکه طلا یا جواهر یا لباس، هر چیز کوچک یا بزرگی که به او نشان دهد به فکرش هستید. یک یادداشت عاشقانه برای او بگذارید یا یک پیامک عاشقانه بفرستید. این کارها به همسرتان نشان می‌دهد همیشه به یادش هستید و دوستش دارید.

۲- تماس و صمیمیت فیزیکی

پژوهشگران خاطر نشان می‌کنند که تماس عاطفی سطح هورمون اکس توسین (موثر بر احساس دلبستگی و تعلق) را تنظیم می‌کند. به طور معمول در یک رابطه متعهدانه بین دو همسر، روابط جنسی، یک اصل بنیادین در حفظ رابطه عاشقانه است. اما رابطه جنسی تنها روش صمیمیت فیزیکی در رابطه نیست. بلکه تماس عاطفی منظم (مثل گرفتن دست یکدیگر، در آغوش گرفتن و بوسیدن) نیز به همین اندازه از اهمیت برخوردار است. باید توجه داشت که لمس کردن ناخواسته یا نامتناسب با علایق همسرتان نیز می‌تواند موجبات رنجش خاطر او را فراهم آورد.

۳- با یکدیگر لحظات شیرین بسازید

برای داشتن لحظات خوب، با توجه به علایق مشترکتان برنامه‌ریزی کنید. شما احتمالا خاطرات شیرینی از اوایل ازدواجتان به خاطر دارید. در آن دوره هر چیز به نظر جالب و هیجان انگیز می‌آمد و شما زمان زیادی را صرف صحبت با همسر و رفتن به گردش می‌کردید. اما همان طور که زمان می‌گذرد، مشغله‌های مختلف، پیدا کردن زمانی برای یکدیگر را دشوارتر می‌کند. اینکه زمانی را برای سپری کردن با همسرتان پیدا کنید، برای سلامت و حفظ رابطه عاشقانه شما حیاتی است.

حفظ حس شوخ طبعی اوایل ازدواج نیز می‌تواند در زمان‌های پراسترس یا عصبانی شدن به شما کمک کند. بازی کردن به کودک درون شما و همسرتان انرژی می‌دهد. هر لحظه شاد باشید. لحظاتی شاد و به یادماندنی خلق کنید و لحظات به ظاهر معمولی یا حتی لحظات پراسترس را به زمانی شیرین و خاطرانگیز تبدیل کنید.

۴- تعامل با یکدیگر را حفظ کنید

ارتباط و تعامل خوب یکی از بخش‌های اساسی رابطه سالم و حفظ رابطه عاشقانه است. زمانی که افراد دست از تعامل و گفتگو برمی‌دارند، در واقع ارتباط خوب را متوقف می‌سازند. زمان‌های تغییر یا استرس می‌تواند این توقف را ایجاد کند.

نشانه‌های احساسی همسرتان را یاد بگیرید. هر یک ما از لحاظ چگونگی دریافت اطلاعات با یکدیگر متفاوت هستیم. برای مثال ممکن است یک نفر بعد از یک روز پرتنش، یک گفتگوی رمانتیک و عاشقانه را ترجیح دهد اما دیگری فقط بخواهد در حین میل کردن چای یا قهوه، با همسرش صحبت کند.

حفظ رابطه عاشقانه ، رابطه سالم ، حفظ رابطه زناشویی ، عکس عاشقانه

علایم غیرکلامی مثل تماس چشمی، خم شدن به جلو یا عقب یا لمس کردن بازوی یک نفر، نسبت به کلمات پیام‌های بیشتری منتقل می‌کند. لازمه داشتن یک ارتباط موفق، درک و دریافت نشانه‌های غیرکلامی است. آگاهی از زبان بدن می‌تواند شما را در درک بهتر منظور همسرتان یاری کند.

به یاد داشته باشید که همسر شما یک ذهن خوان نیست. بهتر است به منظور جلوگیری از هرگونه سو تفاهم، نیازهایتان را به صورت مستقیم مطرح کنید. همسر شما ممکن است برخی چیزها را احساس کند اما از نیاز شما باخبر نباشد. به علاوه افراد تغییر می‌کنند. پنج سال پیش ممکن است با امسال بسیار متفاوت باشد. ایجاد عادت ابراز نیازها، به شما کمک خواهد کرد که در زمان‌های دشوار به خوبی عمل کنید و از هر گونه رنجش، عدم درک متقابل و پرخاشگری به دور باشید.

۵- رابطه سالم نیازهای دو طرف را برآورده می‌کند

برای حفظ رابطه عاشقانه با همسرتان همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. کارها و مسئولیت‌ها را بین خودتان تقسیم کنید و انتظار چیزهای غیرمنطقی نداشته باشید که خودتان حاضر به دادن آنها نیستید. اگر انتظار دارید در تمام زمان‌ها در یک رابطه خواسته‌های خود را برآورده شده ببینید، سخت در اشتباهید و با این انتظار خودتان را در آستانه ناامیدی قرار داده‌اید.

آگاهی از آنچه که واقعا برای همسرتان مهم است، راه را برای ایجاد فضای سازش هموار می‌سازد. هم چنین شناخت خواسته‌های شما توسط همسرتان و بیان شفاف آنها توسط شما، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در مقابل، تحمیل کردن نیازها به یکدیگر، رنجش و پرخاشگری را افزایش می‌دهد.

۶- بیاموزید که چگونه تعارض را حل کنید

تعارض و کشمکش در هر رابطه‌ای اجتناب ناپذیر است، اما به منظور حفظ رابطه عاشقانه و قوی، هر دو نفر نیاز دارند که احساس کنند شنیده می‌شوند. هدف برنده شدن نیست بلکه حل تعارض با عشق و توجه است. مطمئن باشید که در جنگ با یکدیگر نیستید. به طور مستقیم به یکدیگر حمله نکنید بلکه برای تعامل درباره احساساتتان از عبارات و جملات “من” استفاده کنید. بحث‌های قبلی را دوباره زنده نکنید. تمرکز خود را روی موضوع کنونی حفظ کنید و از همسرتان حمایت کنید.

۷- بدانید عشق نیز ۴ فصل دارد

در هر رابطه فراز و فرودهایی وجود دارد. انتظار نداشته باشید که همیشه روی صفحه یکسانی باشید. گاهی اوقات یکی از همسران ممکن است با موضوعی درگیر باشد که به او استرس وارد می‌کند. (مثل مرگ یک عزیز یا مشکلات شغلی). افراد در موقعیت‌های استرس‌آور به شکل‌های متفاوت مقابله می‌کنند و سو برداشت می‌تواند به سرعت به ناکامی و خشم تبدیل شود. به حرف‌های او گوش دهید، با او دردودل کنید و بتوانید آرامش را دوباره به همسرتان برگردانید.

مشکلات را نادیده نگیرید. در هنگام بروز مشکلات برای حفظ رابطه عاشقانه، مواجهه مشترک همسران با این مشکلات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر بخشی از رابطه صمیمانه شما با همسرتان به اندازه کافی رضایت بخش نبود، به سادگی از کنار آن نگذرید. بلکه در مورد آن با همسرتان گفتگو و برای آن راه حل پیدا کنید.

۸- همسرتان را تحسین کنید

همیشه چیزهایی که در همسرتان دوست دارید را به او بگویید. چیزهایی که تحسین می‌کنید، چیزهایی که در شما ایجاد غرور می‌کند، توانایی‌ها و نقاط قدرت او. حفظ رابطه عاشقانه فقط مربوط به پیوند درونی نیست، برای به دست آوردن چنین رابطه‌ای باید بتوانید او را تشویق و تحسین کنید و برای رشد و پیشرفت در جریان زندگی حمایتش کنید. به همسرتان کمک کنید از توانایی‌های خود در بالاترین حد استفاده کند.

۹- سپاسگزار باشید

هر روز بخاطر وجود همسرتان و هزاران خوشی که با خود به زندگی‌تان آورده است، قدردانی و شکرگزاری کنید. به خاطر داشته باشید که اگر در رابطه‌تان شاد و خوشبخت هستید، مطمئنا همسرتان روزی هزاران کار انجام می‌دهد که رابطه‌تان پابرجا بماند. هیچوقت این را دست‌کم نگیرید.

گردآوری: مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب نحوه حفظ رابطه عاشقانه! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :نحوه حفظ رابطه عاشقانه!
http://mofidestan.ir/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%87/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازخوانی سکانسی از داستان حضرت یوسف علیه السلام

نویسنده :وبلاگ
تاریخ:پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396-08:38 ق.ظمفیدستان:<![CDATA[

همه ما کم و بیش با داستان حضرت یوسف علیه السلام و برادرانش آشنایی داریم و اگر این داستان را مطالعه نکرده باشیم، با دیدن فیلم حضرت یوسف علیه السلام با سکانس های این داستان شیرین و جذاب و پر از درس و عبرت نا

]]>لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب بازخوانی سکانسی از داستان حضرت یوسف علیه السلام در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بازخوانی سکانسی از داستان حضرت یوسف علیه السلام
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d8%aa-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81-%d8%b9%d9%84/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ابهام در بکارگیری دستبندهای الکترونیک حجاج

نویسنده :وبلاگ
تاریخ:پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396-03:56 ق.ظ


لینک منبع و پست :ابهام در بکارگیری دستبندهای الکترونیک حجاج
http://itanalyze.com/post/%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%AC


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خودخواهی در زندگی زناشویی

نویسنده :وبلاگ
تاریخ:یکشنبه 10 اردیبهشت 1396-09:29 ب.ظمفیدستان:

۵ رفتار خودخواهانه که می‌تواند ازدواجتان را نابود کند

5 selfish things that can ruin your marriage

اگر خودخواه هستید باید در زندگی زناشویی بسیار مراقب رفتارهای خودتان باشید چراکه به راحتی میتوانید طرف مقابلتان را آزار دهید.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمان؛ رفتارهای خودخواهانه می‌تواند تاثیر منفی بر ازدواجتان بگذارد. ۵ مورد از متداول‌ترین این رفتارهای مخرب را برایتان عنوان می‌کنیم که ممکن است بدون اینکه بدانید همین حالا در ازدواج شما هم وجود داشته باشد. باید این رفتارها را بشناسید و روش‌های پیشگیری از آنها را هم یاد بگیرید.

خیلی از زوج‌هایی که پیش مشاوره‌های خانواده می‌روند، هر دو طرف نیت خوبی دارند و می‌خواهند رابطه‌شان را نجات دهند و در آخر متوجه می‌شوند علت اینکه کار رابطه‌شان به اینجا کشیده همین ۵ رفتار خودخواهانه بوده است.

۱. واکنش دفاعی بجای گوش دادن به حرف طرف مقابل

این یکی از متداول‌ترین رفتارهایی است که در زوج‌ها می‌توان دید. افراد معمولاً درمورد مشکلات و خستگی‌های خودشان خوب حرف می‌زنند و آنها را ابراز می‌کنند ولی وقتی نوبت به حرف زدن طرف‌مقابلشان می‌رسد، حالت دفاعی به خودشان می‌گیرند. همین باعث می‌شود که خوب به حرف‌های همسرشان گوش نکنند. توصیه ما این است که دقیق به حرف‌های همسرتان گوش کنید و سعی کنید پیامی که می‌خواهد به شما بدهد را درست بگیرید، بدون هیچ بی‌احترامی و تمسخر. حتی نوشتن حرف‌هایی که همسرتان می‌زند برای بالا بردن تمرکزتان می‌تواند مفید باشد.

۲. عدم صحبت درمورد مسائل و مشکلات شخصی با همسرتان

مطمئناً هیچ انسانی نمی‌تواند فکر دیگران را بخواند، همسر شما هم از این قاعده مستثنی نیست. خیلی خودخواهانه است که توقع داشته باشید که او دقیقاً بداند که چه خبر است و چه مشکلی دارید و به کمکتان بیاید. ممکن است استرس‌های کاریتان باشد، نگرانی‌های مالی یا رفتارهایی از همسرتان که برایتان آزاردهنده است. این لیست می‌تواند خیلی طولانی باشد و حرف نزدن درمورد آنها موجب خشم و کینه و آزار همدیگر می‌شود. حرف زدن با هم و گوش کردن به حرف‌های همدیگر قسمت زیادی از ناراحتی‌های شما را برطرف خواهد کرد.

۳. مدام حدس و گمان زدن

یکی از عواقب رفتار خودخواهانه قبلی این است که درمورد رفتار طرفتان حدس و گمان بزنید و آن را به خودتان بگیرید. وقتی آدم‌ها دچار استرس می‌شوند، ممکن است رفتارشان هم در رابطه با همسرشان عوض شود. ممکن است مدام عصبانی و زودرنج شوید و این رفتار باعث می‌شود که طرف مقابل آن را به خودش بگیرد و ناراحت و عصبانی شود. در بهترین حالت بهتر است که طرفی که استرس دارد با همسرش صحبت کند اما ازآنجایی که هیچکدام از ما آدم‌های کاملی نیستیم، ممکن است هیچ نگوییم و در اینصورت وظیفه طرف‌مقابل است که با نرمی و لطافت موضوع را مطرح کند و درمورد مشکلات همسرش سوال کند. وقتی می‌خواهید این کار را بکنید، یادتان باشد که پیش‌داوری‌هایتان را کنار بگذارید. به عبارت دیگر، تصور نکنید که همسرتان قصد حمله به شما و آزارتان را داشته است، در عوض به خودتان یادآور شوید که او هنوز هم همان کسی است که شما انتخابش کرده‌اید و عاشقش هستید.

۴. نادیده گرفتن نیازهای جنسی همسرتان

رابطه‌جنسی بخش بسیار مهمی از ازدواج است و مشکل بسیاری از زوج‌هایی که پیش مشاوره خانواده می‌روند هم همین است. مشکلت مربوط به رابطه‌جنسی معمولاً شامل تفاوت در میزان میل جنسی و انتظارات فرد از آن می‌شود. خیلی مهم است که با هم درمورد این موضوعات صحبت کنید. هیچ اشکالی ندارد که توقعات خودتان را از رابطه‌جنسی با همسرتان در میان بگذارید. بعد از اینکه از انتظارات هم باخبر شدید، باید سعی کنید آنها را در نظر گرفته و به آنها احترام بگذارید. صحبت کردن باهم اهمیت بسیار زیادی در این زمینه دارد.

۵. بزرگنمایی رفتارهای آزاردهنده همسرتان

خیلی از جلسات مشاوره خانواده با این جمله «او این کار را می‌کند»، «و آن کار را می‌کند» شروع می‌شود. این جمله‌ها برای توصیف رفتارها یا خصوصیات اخلاقی استفاده می‌شود که طرف مقابل را دیوانه می‌کند. به جای اینکه روی کاری که همسرتان انجام می‌دهد متمرکز شوید، بهتر است هر کدامتان روی رفتارهای خودتان تمرکز کنید، مخصوصاً رفتارهایی که می‌دانید موجب آزار همسرتان است. منظورمان این نیست که خودتان را عوض کنید، نه. فقط کافی است آگاهی بیشتری نسبت به رفتارهای خودتان پیدا کنید و سعی کنید آنها را اصلاح کنید.

به خاطر داشته باشید که هیچ رابطه‌ی ایدآلی وجود ندارد. اگر تصور می‌کنید که یکی از این رفتارها را دارید، قدم بزرگی برداشته‌اید زیرا آگاهی سخت‌ترین قدم در ایجاد تغییر است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب خودخواهی در زندگی زناشویی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :خودخواهی در زندگی زناشویی
http://mofidestan.ir/%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو